logo

Náš team

petra1

Petra Vlhová

Dátum narodenia: 13. 06. 1995
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Škola: Hotelová akadémia
Športový klub: Ski team Vlha Liptovský Mikuláš
Lyže: Rossignol
Kto objavil môj talent: rodičia

Lyžovanie – o tom to vždy bolo. K tomuto krásnemu športu ma viedli rodičia už od troch rokov. Oni objavili môj talent a od predžiackych kategórií som jasne dominovala v mnohých pretekoch na slovensku a v zahraničí. Vždy som tvrdo trénovala, lebo viem, že len vtedy sa dostavia dobré výsledky. Najväčšou oporou sú moji rodičia, ktorí vynaložili mnoho síl a finančných prostriedkov nato, aby som mohla dosahovať čo najlepšie výsledky. Veľmi si vážim podporu sponzorov a aj vďaka nim môžem podávať dobré výkony na profesionálnej úrovni.

Pre mňa alpské lyžovanie znamená veľmi veľa, lebo mi dáva priestor na dosiahnutie úspechov, o ktorých snívam od detstva.

 


livio

Livio Magoni, hlavný tréner

Narodený 03.08.1963 Selvino /Italia/.

Pochádza zo športovej rodiny, jeho o rok mladšia sestra Paoletta na ZOH v Sarajeve 1984 získala zlato v slalome. Mladší Brat Oscar bol zase úspešný futbalista /Genoa, Bologna, Napoli/. Livio v minulosti viedol ženský juniorsky team talianskej reprezentácie a team Europa Cup. Vychoval Nadiu a Elenu Fanchiniové. Neskôr bol reprezentačný tréner Monaka a Poľska. Preslávil sa pri Slovinke Tine Mazeovej, ktorú viedol tri sezóny, počas ktorých získala dve strieborné medaily na ZOH 2010 vo Vancouvri (GS a SG), stala sa majsterkou sveta v GS(2011) a v SG (2013) a na MS získala ešte ďalšie tri medaily. Okrem toho sa v sezóne 2012/13 stala celkovou víťazkou Svetového pohára a okrem veľkého si vybojovala aj tri malé glóbusy (obrovský slalom, super-G a kombinácia). Pod vedením Livia vyhrala 14 pretekov Svetového pohára. V roku 2013 však spoluprácu z rodinných dôvodov ukončil, a následne dve sezóny pripravoval taliansku reprezentáciu.

Záľuby a iné úspechy: 76x Marathon, 1x Marathon des Sables, 11x Ironman, 5 rokov pretekár Talianskej Rally /Subaru a Citroën/, muzika-hra na bicieMatej Gemza, asistent trénera

Narodený 27.06.1977 Kežmarok

Kariéru športovca a pretekára začal v Kežmarku. V rokoch 1995 – 1996 bol členom reprezentačného družstva SR. Po ukončení štúdia v Košiciach kde skončil ako diplomovaný Fyzioterapeut sa 15 rokov venuje práci trénera Alpského lyžovania. V žiackych a juniorských kategóriách bol trénerom bratov Bendíkovcov a Žampovcov. Ako člen Slovenskej výpravy sa zúčastnil ZOH  Salt Lake City 2002 a Sochi 2014. V posledných sezónach pracoval ako asistent pod vedením Petra Záhrobského a Giuseppe Costu.Boris Vlha, asistent trénera

Narodený 17. 10. 1991 Liptovský Mikuláš

Odmalička som sa venoval zimným športom. Aktívne som  začal lyžovať v siedmich rokoch a pokračoval som až po kategóriu starších žiakov. V pätnástich rokoch som ukončil aktívne lyžovanie a začal som sa venovať motokrosu. V tomto športe pokračujem i v súčasnosti. V roku  2011 som ukončil Strednú odbornú školu strojnícku v Martine. Popri štúdiu som pracoval vo firme, kde sme pomáhali usporadúvať preteky po celom Slovensku a aj v zahraničí, napr. Svetový pohár v Záhrebe.


service2

Stano Vozárik, servisman

Narodený v roku 1960.

V mladosti som bol aktívny lyžiar na vrcholovej úrovni vtedajšej ČSSR. Od roku 2010 sa naplno venujem príprave lyží pre pretekárov
zúčastňujúcich sa Svetového pohára v zjazdových disciplínach.


simcik

Šimon Klimčík, kondičný tréner

Narodený 7.6.1993 Košice

Od piatich rokov som sa aktívne venoval ľadovému hokeju, najprv v materskom klube HK 32 Liptovský Mikuláš, kde som pôsobil od prípravky až po žiackej kategórie. V 14 rokoch som odišiel do bratislavského Slovana, kde som pôsobil 6 sezón. Bol som aj členom mládežníckych reprezentácií Slovenska od U16 až po projekt HK Orange 20. Po ňom som absolvoval operáciu kolena a moja hokejová kariéra sa prestala uberať správnym smerom, tak som zavesil korčule na klinec a začal sa venovať kondičnému trénerstvu. Pracujem so športovcami z rôznych športových odvetví, ale prevažnú časť tvoria hokejisti a lyžiari. V súčasnosti je mojim cieľom neustále vzdelávanie v oblasti kondičného trénerstva a fyzioterapie.


rado

Rado Krasula, manažér

Narodený 26.01.1974 Poprad

Telom aj duchom tatranec a vášnivý lyžiar. Pochádza z lyžiarskej rodiny, otec Jozef bol v minulosti reprezentant ČSSR a niekoľkonásobný majster Československa, účastník MS 1954 v Are. Rado ako pretekár kráčal v otcových šľapajách od žiackych kategórii až po kategóriu mužov a štartoval na mnohých FIS pretekoch. V súčastnosti aktívne jazdí preteky svetového pohára kategórie MASTERS. Absolvent Technickej Univerzity v Košiciach, momentálne sa venuje vedeniu firmy v oblasti informačných technológii.


Richard Galovič, športový manažér

Narodený 07.12. 1972 Kežmarok

Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, špecialista na optimalizáciu tréningového režimu a športový marketing prispel svojou prácou k 14 slovenským olympijskými medailam. Medzi jeho klientov patrili predovšetkým špičkoví tenisti a kanoisti na divokej vode.
Ako sám hovorí, možnosť pracovať s Petrou a jej tímom je pre jeho športovú agentúru Sport Management Company predovšetkým veľkou výzvou, nakoľko počas svojho viac ako 20 ročného pôsobenia vo vrcholovom športe ešte nepracoval so športovkyňou, ktorá má úplne všetky parametre pre dosiahnutie najvyššej svetovej výkonnosti.