logo

Náš team

petra1

Petra Vlhová

Dátum narodenia: 13. 06. 1995
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Škola: Hotelová akadémia
Športový klub: Ski team Vlha Liptovský Mikuláš
Lyže: Rossignol
Kto objavil môj talent: rodičia

Lyžovanie – o tom to vždy bolo. K tomuto krásnemu športu ma viedli rodičia už od troch rokov. Oni objavili môj talent a od predžiackych kategórií som jasne dominovala v mnohých pretekoch na slovensku a v zahraničí. Vždy som tvrdo trénovala, lebo viem, že len vtedy sa dostavia dobré výsledky. Najväčšou oporou sú moji rodičia, ktorí vynaložili mnoho síl a finančných prostriedkov nato, aby som mohla dosahovať čo najlepšie výsledky. Veľmi si vážim podporu sponzorov a aj vďaka nim môžem podávať dobré výkony na profesionálnej úrovni.

Pre mňa alpské lyžovanie znamená veľmi veľa, lebo mi dáva priestor na dosiahnutie úspechov, o ktorých snívam od detstva.

 


livio

Livio Magoni, hlavný tréner

Narodený 03.08.1963 Selvino /Italia/.

Pochádza zo športovej rodiny, jeho o rok mladšia sestra Paoletta na ZOH v Sarajeve 1984 získala zlato v slalome. Mladší Brat Oscar bol zase úspešný futbalista /Genoa, Bologna, Napoli/. Livio v minulosti viedol ženský juniorsky team talianskej reprezentácie a team Europa Cup. Vychoval Nadiu a Elenu Fanchiniové. Neskôr bol reprezentačný tréner Monaka a Poľska. Preslávil sa pri Slovinke Tine Mazeovej, ktorú viedol tri sezóny, počas ktorých získala dve strieborné medaily na ZOH 2010 vo Vancouvri (GS a SG), stala sa majsterkou sveta v GS(2011) a v SG (2013) a na MS získala ešte ďalšie tri medaily. Okrem toho sa v sezóne 2012/13 stala celkovou víťazkou Svetového pohára a okrem veľkého si vybojovala aj tri malé glóbusy (obrovský slalom, super-G a kombinácia). Pod vedením Livia vyhrala 14 pretekov Svetového pohára. V roku 2013 však spoluprácu z rodinných dôvodov ukončil, a následne dve sezóny pripravoval taliansku reprezentáciu.

Záľuby a iné úspechy: 76x Marathon, 1x Marathon des Sables, 11x Ironman, 5 rokov pretekár Talianskej Rally /Subaru a Citroën/, muzika-hra na bicieMatej Gemza, asistent trénera

Narodený 27.06.1977 Kežmarok

Kariéru športovca a pretekára začal v Kežmarku. V rokoch 1995 – 1996 bol členom reprezentačného družstva SR. Po ukončení štúdia v Košiciach kde skončil ako diplomovaný Fyzioterapeut sa 15 rokov venuje práci trénera Alpského lyžovania. V žiackych a juniorských kategóriách bol trénerom bratov Bendíkovcov a Žampovcov. Ako člen Slovenskej výpravy sa zúčastnil ZOH  Salt Lake City 2002 a Sochi 2014. V posledných sezónach pracoval ako asistent pod vedením Petra Záhrobského a Giuseppe Costu.Boris Vlha, asistent trénera

Narodený 17. 10. 1991 Liptovský Mikuláš

Odmalička som sa venoval zimným športom. Aktívne som  začal lyžovať v siedmich rokoch a pokračoval som až po kategóriu starších žiakov. V pätnástich rokoch som ukončil aktívne lyžovanie a začal som sa venovať motokrosu. V tomto športe pokračujem i v súčasnosti. V roku  2011 som ukončil Strednú odbornú školu strojnícku v Martine. Popri štúdiu som pracoval vo firme, kde sme pomáhali usporadúvať preteky po celom Slovensku a aj v zahraničí, napr. Svetový pohár v Záhrebe.


service2

Stano Vozárik, servisman

Narodený v roku 1960.

V mladosti som bol aktívny lyžiar na vrcholovej úrovni vtedajšej ČSSR. Od roku 2010 sa naplno venujem príprave lyží pre pretekárov
zúčastňujúcich sa Svetového pohára v zjazdových disciplínach.


simcik

Šimon Klimčík, kondičný tréner

Narodený 7.6.1993 Košice

Od piatich rokov som sa aktívne venoval ľadovému hokeju, najprv v materskom klube HK 32 Liptovský Mikuláš, kde som pôsobil od prípravky až po žiackej kategórie. V 14 rokoch som odišiel do bratislavského Slovana, kde som pôsobil 6 sezón. Bol som aj členom mládežníckych reprezentácií Slovenska od U16 až po projekt HK Orange 20. Po ňom som absolvoval operáciu kolena a moja hokejová kariéra sa prestala uberať správnym smerom, tak som zavesil korčule na klinec a začal sa venovať kondičnému trénerstvu. Pracujem so športovcami z rôznych športových odvetví, ale prevažnú časť tvoria hokejisti a lyžiari. V súčasnosti je mojim cieľom neustále vzdelávanie v oblasti kondičného trénerstva a fyzioterapie.


rado

Rado Krasula, manažér

Narodený 26.01.1974 Poprad

Telom aj duchom tatranec a vášnivý lyžiar. Pochádza z lyžiarskej rodiny, otec Jozef bol v minulosti reprezentant ČSSR a niekoľkonásobný majster Československa, účastník MS 1954 v Are. Rado ako pretekár kráčal v otcových šľapajách od žiackych kategórii až po kategóriu mužov a štartoval na mnohých FIS pretekoch. V súčastnosti aktívne jazdí preteky svetového pohára kategórie MASTERS. Absolvent Technickej Univerzity v Košiciach, momentálne sa venuje vedeniu firmy v oblasti informačných technológii.


Richard Galovič, športový manažér

 

 

 

 

..